Tiskové techniky

Tiskové techniky

Při zadávání tiskových zakázek můžete narazit na různé tiskové technologie. Každá se však hodí pro jiný druh zakázky.Nejčastější jsou tyto.

Knihtisk tisk z výšky
Ofset tisk z plochy
Sítotisk
Digitální tisk

Knihtisk tisk z výšky je způsob tisku,kdy tisknoucí místa jsou na tiskové formě vyvýšena nad úroveň míst netisknoucích. Představa asi nejlépe vyhoví přirovnání ke klasickému razítku. Dříve se vyráběly knihtiskové štočky ze zinku, tedy podklady pro tisk obrázků, ať pérovek či autotypií,dnes převládají polymerové štočky.Knihtisk je obzvláště vhodný pro jednobarevný tisk například potisk obálek, tisk vizitek a podobně.

Ofset je nejpoužívanější tiskovou technikou. Principem tisku z plochy je odpuzování mastnoty a vody. Tisknoucí místa přijímají tiskovou barvu, netisknoucí místa ji odpuzují.

Sítotisk
Sítotisk je tisková technika založená na protlačování barvy průchodnými místy obrazové šablony. V sítotisku se více než v jiných tiskových technikách využívá přímých barev. Sítotisk umožňuje tisknout na celou škálu různých médií,plast,textil papír nevyjímaje.Velmi často se ho využívá k nanášení laku na tiskoviny vytištěné například ofsetem. Díky použití sítotisku při nanášení laku je možné lakovat jenom určité vybrané části tzv. parciální lak. Pomocí sítotisku se nejčastěji lakuje UV lakem.

Digitální tisk se používá nejčastěji ve velkoplošných plotrech pro tisk plakátů a interiérové grafiky,ale i na menších barevných laserových nebo inkoustových tiskárnách velikosti A3+ nebo A4.Ideální použití je pro malé náklady jako pozvánky, svatební oznámení,vizitky,diplomy apd.

Vybrané reference

 • Stírací losy

  Výroba stíracích losů, registračních kuponů nebo dárkových šeků.

  Eurozávěsy

  Tisk eurozávěsů pro různé druhy drobných výrobků (hřeby, klíny, vruty, matice, kování, hmoždinky, koření, houby apd.).

  Výroba krabiček

  Výroba vnější papírové krabice včetně potisku, výseku a lepení.